Тур кампусами СумДУ

Кампус Сумського державного університету, насправді, дуже унікальний. Багато людей думають, що СумДУ - це лише корпуси на околиці міста, хоча, якщо подивитися на мапу наших споруд, можна побачити, що СумДУ - на кожному кроці в місті і навіть за його межами. Ми утворюємо цілу систему, якою звязуємо всю Сумську область.

Медіа-центр СумДУ

СумДУ - це не тільки місце, де ми навчаємося. Це місце, де ми живемо, спілкуємося, їмо борщ, п'ємо каву, займаємося спортом, готуємося до міжнародних змагань.

Місце, де займаємося творчістю, саморозвитком, удосконаленням. Тут навчаються наші батьки, відпочивають молодші брати і сестри.

СумДУ - це більше, ніж університет, це простір можливостей, в який ми вас сьогодні запрошуємо.

Головний кампус СумДУ

Тут розміщуються головний, центральний, електро-технічний, навчально-науковий та інші корпуси.

Одним з найбільш знаних місць є площа перед центральным корпусом. Тут проходять наші наймасовіші заходи - посвята у студенти, день науки.

Актова зала університету вміщує понад 600 глядачів. Тут проходять концерти, конференції, шкільна ліга сміху, а ще - найголовніший конкурс першокурсників “Золотий інтеграл”.

Актова зала повністю укомплектована сучасним звуковим обладнанням. Технічні можливості дозволяють приймати естрадних зірок різного рівня.

Також, на базі кафедри журналістики є навчальна теле- та радіо студія, де майбутні журналісти готуються до професійного майбутнього.

Центральний корпус

Родзинкою центрального корпусу СумДУ є Лабораторія віртуальної та доповненої реальності “Ulab”. Це унікальна лабораторія, яка не має аналогів в українських закладах вищої освіти.

Також у центральному корпусі розташовані кабінети відомих ІТ-фірм, зокрема таких як “Netcracker”, “PortaOne”, “MindK”, “Brocoders”

Ще однією цікавинкою центрального корпусу є кімната для батьків та дітей Центру підтримки сім'ї “Студентський лелека”.Студенти і викладачі можуть спокійно тут лишати свої дітей, а самі - навчатися та працювати.

Кімната 339а Центрального корпусу - тут розташувалася приймальна комісія. Це місце, звідки починається знайомство майбутнього студента з його університетом.

[:uk]
[:]

Електро-технічний корпус

У електротехнічному корпусі знаходиться перекладацький навчально-методичний центр «LinguoStar», а ще - супер корисний лінгвофонний кабінет.

Стартап-центр "New Generation"

Центр діє в рамках міжнародного грантового проекту SUCSID програми Європейської Комісії Темпус. Також на базі електро-технічного корпусу розташована група 3D-інновацій, де можна побачити як працюють зібрані студентами СумДУ, 3D-принтер і 3D-сканер.

Навчально-науковий корпус

Корпус “Н” побудований за новими енергоефективними технологіями і як результат - на його опалення витрачається вдвічі менше енергії, ніж на опалення старих корпусів.

Центр колективного користування науковим обладнанням

Матеріально-технічна база Центру складається із сучасного растрового електронного мікроскопу SEO-SEM Inspect S50-B оснащеного енергодисперсійним спектрометром AZtecOne з детектором X-MaxN20, просвічуючого електронного мікроскопу ПЕМ-125К, рентгенівського дифрактометру ДРОН-3М, спектрофотометру Lasany LI-722, рентгенофлюоресцентного спектрометру ElvaX Light SDD та рідинного хроматографу Agilent 1200.

Центр пляжного волейболу

В Н корпусі розташовано унікальний та єдиний в Україні Центр пляжного волейболу. У складі якого - два волейбольних майданчики зі штучним підігрівом підлоги та піску, трибуни для глядачів та фітобар, тренажерний зал, сучасні роздягальні та душові кімнати, приміщення для тренерів та допінг контролю спортсменів.

Танцювальна зала

У танцювальній залі СуДУ проходять тренування студентських ансамблів, танцювальних колективів та вокальної студії. Зала повністю укомплектована сучасним звуковим обладнанням, є можливість звукозапису, а також тут проходить відкритий чемпіонат міста зі спортивних бальних танців «Кубок Сумщини».

Корпуси ЛА, ЛБ, Т

Автошкола СумДУ займається підготовкою водіїв категорії В. Навчання проходить в облаштованих аудиторіях з використанням інноваційних методів (ЗD-лекції).

[:uk]
[:]

Бібліотека СумДУ

Нашу бібліотеку можна назвати цілою інформаційною системою, адже до її складу входять: Центральна бібліотека, 4 бібліотеки інститутів, 4 бібліотеки коледжів, 36 бібліотек кафедр, 9 бібліотек територіальних центрів дистанційних комунікацій університету.

Загальна кількість бібліографічних описів налічує понад 600 тис. одиниць, а електронних видань та електронних версій документів близько 80 тисяч.

Наша Бібліотека - не тільки про книжки. Це крутий і креативний простір, де зручно мріяти, працювати, створювати нові проекти, проводити заходи - Коворкінг "Універ City".

Тут проводяться різноманітні тренінги, адже простір може вмістити до 50ти осіб, а до послуг учасників - 20 комп'ютерів, колонки, навушники та WI-FI.к кафедр, 9 бібліотек територіальних центрів дистанційних комунікацій університету.

Комплекс громадського харчування СумДУ

На території університету діють 36 різних пунктів харчування.

Крім цього, комплекс громадського харчування надає послуги кейтерингу, організації та проведення кава-пауз та фуршетів.

Також тут проводяться різноманітні виховні та розважальні заходи за участі структурних підрозділів університету.

Кампус у центрі міста (вулиця Петропавлівська)

Конгрес-центр СумДУ

Конгрес-Центр СумДУ – ідеальне місце для проведення різноформатних заходів: конференцій, форумів, круглих столів, тренінгів, конкурсів, презентацій, виставок.

На базі центру - 14 тематичних залів з сучасним мультимедійним та звуковим обладнанням.

Тут працюють “Інформаційний центр Європейського Союзу”, “Українсько-Польський центр”, “Німецькомовний дискусійний клуб” та“Англомовний кіноклуб”.

У “Центрі східних культур” проводяться заходи для поціновувачів цивілізації, мистецтва та історії Японії й Китаю.

Молоді підприємці мають змогу “вирощувати свої ідеї в бізнес-акселераторі “Школи соціального підприємництва”, а досвідчені бізнесмени користуються послугами “Центру підтримки бізнесу” Європейського Банку Реконструкції та Розвитку для виведення власної справи на новий рівень.

[:uk]
[:]

Кампус Медичного інституту СумДУ

На базі Медичного інституту розміщено тренувальну операційна, де студенти мають змогу практикувати свої навички, а також Музей анатомії СумДУ, де експонуються біля 800 анатомічних препаратів.

Стоматологічний корпус СумДУ

Тут навчаються майбутні лікарі не тільки України, але й усього світу.

В стоматологічному корпусі знаходяться фантомний клас доклінічної підготовки на 3 модульних фантомних установок та навчальні кабінети терапевтичної стоматології з стоматологічними установками.

Військова кафедра СумДУ

На сьогодні Сумський державний університет – це єдиний в регіоні вищий навчальний заклад, який має право проводити військову підготовку громадян за програмою підготовки офіцерів запасу з присвоєнням первинного офіцерського звання.

На кафедрі створені всі необхідні умови для якісного навчання. Аудиторії оснащені технічними засобами і сучасними стендами, що сприяє ефективному вивченню теоретичного матеріалу, а наявні зразки озброєння, артилерійські прилади і стрілецька зброя – забезпечують практичну підготовку майбутніх офіцерів.

Для проведення занять використовують сучасні технології (диференційоване навчання, дискусійні технології, модульні та інформаційні технології тощо).

Студентське містечко

[:uk]

[:]

Палац студентського спорту «Легкоатлетична споруда "Манеж"»

Палац студентського спорту - одна із найбільших спортивних споруд в Україні.

Тут проходять змагання найвищого рівня – від спортивно-видовищних і культурно-масових заходів до чемпіонатів України та Європи.

Басейн СумДУ

Басейн СумДУ складається з шести доріжок довжиною 25 метрів і оснащений стартовими тумбочками для проведення спортивних змагань. Він має дві вишки висотою 3 і 5 метрів.

Лижні бази

На базі є можливість орендувати спортивний одяг та спорядження. Студенти приїжджають сюди аби прокотитися по засніженій трасі. База також використовується для проведення Чемпіонатів міста, області та України, та як тренувальний центр для наших лижників та біатлоністів.

Дитячий оздоровчий заклад «Універ»

Щороку тут відпочивають діти різного віку, відвідують тематичні зміни, конкурси, ігрові програми, концерти і фестивалі, рольові ігри та вікторини.

«Універ» - це унікальні емоції, неймовірні спогади, нові друзі та незабутні зустрічі!

Університетська клініка

Клініка надає широкий спектр медичних послуг і високу якість обслуговування пацієнтів за помірну ціну.

Забезпечено можливість проведення сучасних діагностичних методик обстеження хворих: працює біохімічна лабораторія, кабінети функціональних методів дослідження та УЗД.

Тут - сучасна лабораторія, прийом ведуть висококваліфіковані лікарі, басейн, косметичний кабінет, стоматологічний кабінет, а також зала для занять ЛФК. Також, Університетська клініка має комп'ютерний томограф.

[:uk]
[:]